T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE - Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

 

 

Okulumuz Ulaştırma Hizmetleri Alanı öğretmenleri ve öğrencileri Netlog Lojistik Grubuna ait Polar XP şirketinin soğuk hava deposuna sektör gezisi düzenledi. Gezide mesleki alan kapsamında depo sahalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, soğuk hava depolarında olan ürünlerin raf sistemleri ve depolama süreci gibi konular hakkında yetkililerden bilgi alındı.

Ara

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanıp İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinde yayınlanan "Kurumsal Dış Değerlendirme Raporunda" okulumuz Temelara Göre İllerdeki En Başarılı Çok Programlı Anadolu Liseleri Listesinde Eğitim Öğretim ve Ortam Alt Yapısı ile Yönetim ve Organizasyon alanında İstanbul´un en iyi okulu seçilmiştir.

Ara

Ara

 

 

Okulumuzda 02.12.2018 tarihinde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Veli Toplantısı gerçekleştirildi. Katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuz Rehberlik Servisi, 11 ve  12. sınıf öğrencilerimizin yüksek öğretim programlarını ,fakülteleri, meslek gruplarını  yakından tanımaları gibi amaçlarla  27/11/2018 tarihinde saat 10:00 da okulumuz konferans salonunda  aşağıda adı verilen konuşmacıların katılımı ile bir panel düzenledi. Panele sayısal grubu öğrencileri ile bilişim bölümü öğrencileri katıldı. Panel amacına uygun bir şekilde oldukça verimli geçti.

1.İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi  Prof. Dr. Mustafa Tunaya Kalkan
2.İstanbul Arel Üniversitesi Polimer Teknolojiler ve Kompozit Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi .DR Yeşim Müge Şahin
3.İstanbul Kültür  Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Arşt.Gör.Fatma Kutlu Gündoğdu
4.İstanbul Gelişim  Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğrt. Üyesi Hakan Aydın
5.İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Arşt. Görv. Cansu Saka
6.Sebahattin Zaim Üniversitesi Beslenme ve Diyetitik Bölümü Arşt. Görv. Hafsa Sena Sargın
7.Sebahattin Zaim Üniversitesi Beslenme ve Diyetitik Bölümü Arşt. Görv. Ömer Faruk Mızrak

Kas

 

 

Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Şube Müdürümüz Hüseyin BOZKURT’ un katılımlarıyla İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Umudum Öğretmenim Projesi” hakkında İlçe Proje Koordinatörü okulumuz öğretmeni Esma EĞRİBACAK tarafından koordinatör müdür yardımcılarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.   

Kas

 


Öğrencilerimizi ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Sayın Altan Erkekli ile buluşturduk. "Geçmiş Zaman Olur ki" adlı söyleşi için Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel KARADENİZ´e teşekkür eder, sanatçımıza da sıcak ve hoş muhabbetinden dolayı öğrencilerimiz adına sevgilerimizi sunarız...

Kas

 

 

02.12.2018 Pazar günü aşağıda belirtilen saatlerde okulumuzda sınıflar bazında 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Veli Toplantısı yapılacaktır.

Tüm öğrenci ve velilerimize duyurulur.

Kas

 

 

İstanbul Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ´´İstanbul´u Okuyorum´´ Kitap Okuma Etkinliği kapsamında 22 Kasım 2018´de okulumuz...

Kas

 

Okulumuza adını veren Sayın Gülten Özaydın hanım efendinin sevgili eşi, bağışçımız ve eğitim gönüllüsü saygı değer merhum İbrahim ÖZAYDIN beyin vefatının birinci yıl dönümü münasebetiyle kendisinin deyimiyle ülkenin kutup yıldızları olarak mevlidi şerif okutularak öğretmen, öğrenci ve velilerimize pilav ve lokma dağıtımı yapmak suretiyle kendisini özlem, saygı ve sevgiyle yad ettik. Rahat uyu güzel insan eserlerin hep yaşayacak ve ülkemize hayırlı evlatlar yetiştirmeye devam edecektir.

Kas

 

 

Öğrencilerimiz,  öğretmenlerimizin eşliğinde 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı´na katıldı.

Kas

 

 

Mustafa Kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her şeyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam еttirеrеk , sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni dеğеrlеr еklеyеrеk sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacaktır.    Cemal Süreyya

                                                                                                                                                  

Kas

 

 

Aramızdan ayrılışının 80. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK ’ü rahmet, minnet, özlem ve saygıyla anıyoruz.

Kas

 

 

Veli Akademileri; okulumuzda öğrenim gören öğrencilerin velilerine yönelik okul-veli arasında iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek suretiyle velileri bilinçlendirerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla hazırlanan okul merkezli veli eğitim projesidir.